Martina Doubková

Celostní terapeutický koučink & jóga

Dávej pozor, co říkáš, jinak se to splní.

„Má 38…no, snad to přejde, je unavená, z toho se vyspí…“ Přemýšlím, když ukládám Zuzanku ke spánku. Je neděle a zítra máme jít na předoperační vyšetření k praktické lékařce. Ve čtvrtek potom nástup do Motola a další pondělí má mít Zuzanka operaci nožičky.

Všechno je skvěle naplánované. V polovině července jí sundají sádru a pak jedeme do lázní rehabilitovat. Bude léto, to je tam vždy krásně. Budeme chodit na kolonádu, koupíme si tu výbornou zmrzlinu jako každý rok, holky si budou hrát na hřišti, podnikneme nějaký výlet. Bude to skvělé.

Člověk míní, život mění.

Ráno se to nelepší, Zuzanka má 38.3. Jdeme k doktorce, píchnou jí do prstíku, CRP hodně vysoké a krk velmi zarudlý. Jedeme pro antibiotika.

Ruším operaci. Ruším lázně.

Jsem z toho špatná. Přes léto se neoperuje, další termín asi až na podzim. Což znamená lázně potom v zimě. To jsme byly jednou a řekla jsem, že už nikdy. (Neříká se: „Nikdy neříkej nikdy?“) Člověk je víceméně zavřený, je brzy tma, žádné hřiště atd. Když se trochu uklidním, snažím se hledat pozitiva:

  • Ještěže má Zuzka odklad školní docházky, jinak by ze začátku zmeškala 3 měsíce.
  • Třeba to bude tak lepší, aspoň si užije léto bez sádry a bude se moct koupat a blbnout.
  • Jsem si jistá, že za nějakou dobu budu říkat, jak jsem šťastná, že to tak dopadlo. Teď to zatím nevidím.

Zrovna „náhodou“ čtu už asi popáté knihu Miluj svůj život“ od Louise Hay a opět jsem se dívala na její videa na Youtube.

https://www.youtube.com/watch?v=2NiRvwmPDxo

Ta žena je neskutečná! Už je jí 85 let a vypadá plná života a optimismu. A to měla těžké dětství a překonala rakovinu. Nebudu vám prozrazovat vše, však se sami podívejte nebo začtěte do její knihy. Co mě ale dostalo bylo, že druhý den mě hrozně bolela levá strana krku. Podívala jsem se do její knihy, kde ke každé nemoci Louise přiřazuje příčiny a afirmace. U krku se píše:

Odmítání jiných úhlů pohledu. Trdohlavost, nepřizpůsobivost.

Trefa do černého! Ano. To, že operace nevyšla teď, přece není konec! Musím se na to podívat z jiného úhlu a přizpůsobit se situaci 🙂

Může za to zákon přitažlivosti?

Přemýšlím nad tím, proč operace nevyšla. Jak jsem tuto situaci přitáhla. Zkrátka tím, co jsem dělala a říkala. Posuďte sami:

  • Zuzanka NEsmí být nemocná. Dávála jsem jí vitamíny a imunoglukany.
  • Ze školky jsem jí vyzvedávala po obědě, aby něco NEchytla.

Zákon přitažlivosti říká:

  1. Čemu dáváme energii, to roste.
  2. Vesmír neslyší NE.

Nejhorší je, že toto všechno moc dobře vím! Ale hlídat si své myšlenky a to, co říkám…hmmm….na tom ještě musím popracovat 🙂 Věřím, že kdybych to brala, jak se říká „with the flow“ a nelpěla tak silně na výsledku, operace by byla v termínu.

A co vy? Jaké máte zkušenosti se zákonem přitažlivosti? Piště do komentářů.

Martina Doubková
Koučink v Čelákovicích nebo online. S čím vám pomůžu: Jak se vyrovnat s předčasným porodem. Jak vycházet s dítětem, které má handicap. Podnikání na mateřské/rodičovské dovolené. Jak se nebát být vidět na sociálních sítích. Láska a respekt v dlouhodobém vztahu i po dětech. Jak si najít čas na pravidelné cvičení. Co nám říká naše tělo.