Martina Doubková

Certifiková koučka Life Academy

Kdo to ví lépe? Srdce nebo rozum?

3 roky jsem nepsala na tento blog, protože jsem se věnovala převážně psaní jógových článků na mém druhém webu www.jogadoma.cz. Ale nyní jsem na nové cestě, více osobní, tak budu psát sem, ať je to pro vás přehledné. První článek bude o tom, jak začala moje cesta ke koučinku:

Kterou koučovací školu si mám vybrat? Je opravdu z čeho vybírat a já googluju o 106.

Srdce říká, ať jdu k Lucii Königové.

Hlavně z toho důvodu, že moje koučka Alča je z jejího týmu. Takže vím, jakým způsobem pracuje a moc se mi to líbí. Vidím ty posuny, které jsem za 2 měsíce udělala a ze všeho nejvíce se mi líbí program Diamant, který se při koučování používá. Zatímco já povídám, Alča všechno píše a já mám přístup do Diamantu, kde vidím, jaké neuvěřitelné věci jsem třeba říkala na začátku září. To je zkrátka pecka, že můžu sledovat, jak se posouvám a měním.

Další důvod je, že školu vede žena a to jsem určitě chtěla. Toužila jsem po ženské energii. A chtěla jsem zažít výuku prezenčně.

Ale ten rozum mi říkal chytré věci:

  • Je to daleko. Budeš muset autem, vlakem, tramvají a pak autobusem. Autem se do Prahy bojíš, takže si fakt pocestuješ.
  • Byla by lepší online škola. V klídku doma, ušetříš spoustu času. A stejnak budou zase nějaké opatření, takže toto je sichr.
  • A byl by lepší mezinárodní certifikát když už.
  • Je to fakt dost drahé.

Jak jsem se rozhodla?

SRDCEM 💗

A víte co? Tomu neuvěříte, jak mě vesmír odměnil.

První den tedy vstávám brzy a jedu do Prahy 4 dopravními prostředky. Dorazím na místo, posadím se a za chvíli přijde jedna žena, která řekne:

„Nejseš Martina Doubková? Já podle tebe cvičím jógu.“

Jsem v prvním šoku, jak je svět malý.

Druhý šok přijde, když řekne, že je z Čelákovic.

Svět je OPRAVDU malý. Je to vůbec možné? Taková náhoda?

No, a nejlepší na tom je, že tu dlouhou cestu už absolvovat nemusím. Jen popojedu k Dáše a pak pokračujeme jejím autem.

VESMÍRE, díky 🙏

Toho, čeho se můj rozum nejvíce bál, se nakonec nekoná a mé srdce je zaplněné vděčností.

Kurz si maximálně užívám. Je nás krásná skupinka 6 žen a 1 muže. Každý z nás má životní příběh, který by stál za napsání knihy. Sdílíme věci, které jsme se nikdy nikomu neodvážili říct. Brečíme, ale také se smějeme, až nás bolí břicha. Je to úžasně osvobozující.

A Lucie? Žena s velikým srdcem, která žije své poslání naplno. Doporučuji její knihu Negramotný rodič, kterou nyní čtu už podruhé a každým dnem mi přijde druhá kniha, kterou Lucie napsala – Cesta zpátky k sobě.

Jsem nesmírně ráda, že jsem zvolila tento výcvik. Dává mi to opravdu smyl. Koučkou jsem chtěla být už tak před 15 lety, když jsem žila v Londýně. Dokonce jsem našla i dvě knihy na téma life coaching. Ale život mě nejdříve vedl cestou jógy a až teprve potom jsem pochopila, jak to vše k sobě pasuje ☯ Jóga je o spojení těla a mysli. A já bych chtěla pomáhat lidem nejenom s tím, že si zacvičí, ale hlavně, že pochopí svůj život a budou ho žít podle svých představ.

Možná si říkáte, co je to vlastně ten koučink? Já to nazvu takové povídání, kdy klient si s něčím neví rady a kouč mu klade otázky, aby klient SÁM našel řešení. Takže nečekejte pak ode mě poučky, jak máte žít svůj život.

Jen vy sami víte, co je pro vás nejlepší.

Spolu objevíme, co vás třeba blokuje a jak jít dál. Zatím zjišťuji, z toho, co sdílíme ve škole, že naše dětství nás ovlivňuje více než si dokážeme rozumově vysvětlit. Když na to přijdeme a otočíme podvědomé vzorce, začnou se pak dít doslova zázraky.

Mám velikou touhu sdílet, tak se můžete těšit na další články. Budu psát o cestě svojí transformace, která je opravdu veliká. A když všechno půjde dobře a já v lednu udělám zkoušku, budu vám k dispozici online nebo živě jako koučka 👍

Martina Doubková
Koučink v Čelákovicích, Praha 4 nebo online. S čím vám pomůžu: Proč se nedaří otěhotnět. Jak se vyrovnat s předčasným porodem. Jak vycházet s dítětem, které má handicap. Výchova dvou dcer. Komunikace s partnerem. Odvaha začít podnikat a být nezávislá. Psychosomatika - reakce těla na naše myšlenky a emoce. Strach říct svůj názor/potlačování hlasu srdce. Potřeba uznání a pochvaly od ostatních. Organizace času/rodina, děti, práce, čas na sebe. Obětování se pro druhé/dávání se na poslední místo.