Martina Doubková

Celostní terapeutický koučink & jóga

Půllitr na balkóně

Nevím, jak u vás, ale tady měl úplněk pěknou sílu. Myslela jsem si, že to neustojím.

Včera jsem byla vyzvednout Zuzance ortopedické vložky do bot. Byla zvyklá je nosit už před operací, ale přece jenom uběhly už asi 4 měsíce a odvykla si.

Hned ve školce jsem jí je nandala do sandálů, které tam nosí. A druhý pár jsem dala do venkovních bot. Jen je Zuzka obula, našpulila rty, zamračila se a řekla, že je nechce.

Chápala jsem jí, je to něco nového a potrvá, než si zvykne. Šla pomalu, a její vztek se začal stupňovat. Vyzvedly jsme Gábinku a ani jsme ještě nevyšly ze školky, tak intenzita stoupala.

Zařvala z plna hrdla tak, že nás muselo slyšet celé město. Znělo to jako raněné zvíře. Říkala jsem si, že je jen otázkou času, kdy si lehne na zem a začne okolo sebe kopat. Snažila jsem se jí uklidnit, ale nic nepomáhalo. Řekla, že si ty boty sundá a vyhodí je do koše.

Svolila jsem.

Neudělala to.

Ani nevím, jak jsme se dostaly domů.

Doma další půl hodinu řev – jinak to ani nazvat nejde.

Co dělat s takovým dítětem? Napište mi, že nejsem sama a vaše dítě se také umí pěkně vztekat. Prosím! 🙂

Naštěstí jsem za chvíli měla na drátě spřízněnou duši – Evu. Poradila mi, jak se na situaci podívat jinak a jak zahrnout Zuzku láskou a dát jí najevo, že ji miluji jaká je, i když se vzteká.

Dá se říct, že jsem trochu čarovala. Miluji krystaly a práci s energií, zvláště teď, co chystám online kurz o čakrách. Vzala jsem půllitr, nalila do něj vodu a vložila tam růženín. Přitom jsem říkala:

Láska. Něha. Pochopení. Matka. Dcera. Soucit. Porozumění. Spojení.

Dala jsem ho na balkón nabít. Měsíci – čaruj. Ráno jsem holkám dala trochu „zaláskované“ vody do čaje, opláchla si zbytkem obličej, a čekala, co se bude dít, až se Zuzka bude obouvat.

Co se stalo?

Nic.

Ani slovo o vložkách. Do školky došla bez jediného problému.

Může za to růženín?  Věřím, že růženín byl prostředníkem, skrz který to šlo, ale šlo by to i bez něj a jenom s vodou. Já sama jsem strojvůdcem svého života a tu energii, kterou jsem vodě dala plus moje víra, energie a záměr – to bylo to hlavní.

Stejně tak jako někdo věří, že na bolest břicha mu pomůže heřmánkový čaj, tak někdo věří, že mu pomůže nějaký prášek. Jiní věří, že jóga je na bolavá záda to nejlepší. A další lidé zase preferují pilates.

Každý to máme nastavené jinak. Nic není špatně. Jen je důležité věřit.

Říká se, že děti jsou naše zrcadlo a že se od nich učíme. Kdo uhodne, co jsem se od Zuzanky naučila? Napište do komentáře.

 

Martina Doubková
Koučink v Čelákovicích nebo online. S čím vám pomůžu: Jak se vyrovnat s předčasným porodem. Jak vycházet s dítětem, které má handicap. Podnikání na mateřské/rodičovské dovolené. Jak se nebát být vidět na sociálních sítích. Láska a respekt v dlouhodobém vztahu i po dětech. Jak si najít čas na pravidelné cvičení. Co nám říká naše tělo.