Martina Doubková

Celostní terapeutický koučink & jóga

Můj první úplňkový rituál

Od té doby co jsem viděla film Červený stanmá potřeba po tom, abych mohla být součástí nějakého ženského kruhu rostla. Pokud budete mít někdy 3 hodinky pro sebe, čas a chuť na film s Minnie Driver, neváhejte ani minutu. Je to příběh z biblických dob o síle ženského přátelství, lásce a síle rodiny.

11. února jsem měla možnost být součástí jednoho takového ženského kruhu. Jednalo se o úplňkový rituál, který pořádala Žaneta a Jana z Našeho prostoru. Chtěla jsem jít už hodně krát, ale teď mi to konečně vyšlo 🙂

Jednalo se o první úplněk nového čínského roku – a sice roku Kohouta. Já sama jsem narozená v tomto roce, takže to pro mě bylo opravdu symbolické. Pokud jste stejného znamení, tak tento rok nám velmi přeje a vše by se mělo dařit. Sama teď cítím, že nastávají veliké změny a tíha minulého roku konečně padá.

Rituál byl tentokrát spojen s celosvětovým požehnáním ženského lůna, který dělá Miranda Grey. Pokud nemáte její knihu Cyklická žena, vřele doporučuji si jí pořídit. Porozumíte svému menstruačnímu cyklu a pochopíte, proč například před svými dny máte chuť vyhazovat věci a dělat generální pořádek 🙂 Požehnání lůna se pořádá pouze 5x ročně, takže jsem měla štěstí, že jsem mohla být teď součástí.

Společně s námi meditovalo dalších 150 tisíc žen ze 150 zemí světa!

Byl to naprosto nádherný čas. Možnost sdílet s ostatními ženami své bolesti a pochyby, které na nás život přichystal, a být součástí takového kruhu, to bylo balzámem pro mojí duši.

Bonusem byl Loona dance se Zuzkou Petrovou. Nikdy předtím jsem o tom tanci neslyšela, tak jsem nevěděla, do čeho jdu, ale byla jsem naprosto ohromena. Tolik jsem to potřebovala! Cvičení jógy spíše podporuje jin kvality, ale já potřebovala trochu probrat i tu jangovou energii. Laicky řečeno „trochu se vydovádět.“ 🙂 Jedná o tancovaní a vnímání vlastního těla. Například jsme balancovaly první čakru tím, že jsme poslouchaly šamanské bubny a nechaly tělo sladit se s hudbou. Poté šla na řadu druhá čakra a vlnění pánví. A nejlepší byla aktivace třetí čakry – solar plexu. Kdyby nás někdo pozoroval z dálky, myslel by si, že jsme asi „ujeté“ a muselo to vypadat jako na nějaké techno párty 🙂

Chcete si také trochu zatancovat? Rozpusťte si vlasy a můžete začít >>>

Cítíte tu úlevu? Dokonalé vyklepání a uvolnění celého těla, setřesení všech bolestí, uvolnění emocí..no super. Tanec má opravdu léčivé účinky.

Ženy, pamatujete na to, jak jsme byly mladší, měly hudbu puštěnou na plné pecky a skákaly po posteli? Myslím, že je třeba znovu obnovit tuto ztracenou radost z pohybu.

Ženské rituály byly dříve hodně rozšířené a já jsem moc ráda, že se znovu objevují. Existují rituály na oslavu první menstruace, rituály k zasnoubení či ke svatbě, narození dítěte apod. Každý důležitý okamžik našeho života by měl být uctěn a prožit. Nejlépe v bezpečném a přátelském kruhu.

My ženy zkrátka máme držet při sobě 🙂

Martina Doubková
Martina učí jógu v Čelákovicích, natáčí videa jógy a nyní je certifikovanou koučkou Life Academy Lucie Königové.